پرستار سالمند به شخصی گفته می‌شود که وظیفه حفظ و مراقبت از شخص سالمند را به عهده می‌گیرد. این دسته از افراد ممکن است به صورت مستقل و یا به عنوان عضوی از مجموعه‌های پرستاری مؤسسات خدماتی فعالیت کنند. شخصی که به عنوان مراقب سالمند در منزل در تهران مشغول به کار می‌شود، باید قبل از هر چیز از اصول مربوط به نگهداری اشخاص سالمند مطلع باشد و اقتضائات سنی آن‌ها را در نظر بگیرد. افراد ممکن است به دلایل مختلفی مانند زندگی کارمندی، مشغله‌های زیاد، نداشتن توانایی و … تصمیم به استخدام مراقب سالمند در منزل بگیرند که در این صورت شخصی را به عنوان پرستار انتخاب کرده و در ازای وظایف معین مبلغی را به صورت توافقی به عنوان دستمزد پرستار سالمند به وی پرداخت می‌کنند. برای استخدام پرستار سالمند و یا آگاهی از هزینه پرستار سالمند در منزل و یا در بیمارستان در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران با ما در خدمات پرستاری همیاران فرشته تماس بگیرید.پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل

مراقبت از والدین، پدربزرگ، مادربزرگ و کلیه افرادی که به سن سالمندی می‌رسند، یکی از وظایفی است که برعهده ما است؛ همه ما در سن کودکی با مراقبت‌های این عزیزان بزرگ شده ایم و به نقطه کنونی رسیده ایم و حال که آن‌ها به سن پیری رسیده اند، این وظیفه ما است که از آن‌ها نگهداری کنیم. با وجود اهمیت این مسئله، گاهی ممکن است افراد به دلیل مشغله‌های فراوانی که دارند نتوانند خودشان از سالمندان مراقبت کنند و از طرفی علاقه زیاد به این افراد مانع از آن می‌شود تا آن‌ها را به خانه سالمندان بسپارند؛ به همین خاطر برخی افراد تصمیم به استخدام مراقب سالمند می‌گیرند تا از سالمندان در منزل خود نگه‌داری کنند. از آنجایی که برخی افراد ممکن است هنوز نسبت به وظایف مراقب سالمند در منزل آشنا نباشند، در این مقاله تصمیم  گرفتیم توضیحاتی را در این باره ارائه دهیم. شما همچنین می توانید از طریق موسسه خدماتی ما به استخدام پرستار کودک و پرستار بیمار در منزل بپردازید.

وظایف پرستار سالمند

تمام وظایف پرستار سالمند در منزل در دو کلمه مراقبت و نگهداری خلاصه می‌شود. مراقب سالمند باید با توجه به سن سالمند غذاهای مناسب تهیه کند و به وی بخوراند. همچنین برای انجام آن دسته از کارهای شخصی که خود سالمند ممکن است نسبت به انجام آن‌ها ناتوان باشد، باید او را یاری کند. برای مثال نظافت شخصی، حمام، شستن و پوشاندن لباس‌ها و … از جمله این کارها محسوب می‌شوند. مراقب سالمند نباید به صورت مکانیکی و رسمی عمل کند؛ بلکه باید به عنوان یک انسان با شخص سالمند همراهی کند و او را دوست داشته باشد؛ در این صورت از عهده وظایف خود به خوبی برخواهد آمد. شخص سالمند نیاز به محبت دارد و پرستار سالمند باید بتواند رفتار محبت آمیزی را از خود نشان دهد. همچنین یکی از نیازهای سالمندان گردش در محیط‌های سرسبز است که پرستار سالمند باید وی را به گردش روزانه برده و با وی همراهی کند. وظایف جزئی‌تر بستگی به وضعیت شخص سالمند دارد؛ برای مثال مراقب سالمند بیمار باید به برنامه دارویی او پایبند بوده و در رأس زمان‌های معین داروهای مورد نیاز را به او بدهد. همچنین وضعیت سلامت آن دسته از سالمندانی که در فرآیندهای درمانی قرار دارند، باید به دقت مورد سنجش و پایش قرار بگیرد؛ برای نمونه ممکن است نیاز باشد فشار یا قند خون سالمند به صورت منظم اندازه گیری شود؛ در این صورت مراقب سالمند باید روش انجام این کارها را بلد باشد. در موسسه خدمات پرستاری همیاران فرشته خدمات دیگر مانند پرستاری از کودک و پرستاری از بیمار نیز ارائه می شود.

پرستار سالمند

هزینه پرستار سالمند در منزل چقدر است؟

هزینه پرستار سالمند در منزل بستگی به وظایفی دارد که برعهده او قرار داده می‌شود. اگر پرستار سالمند کارمند موسسه خدماتی باشد، هزینه مراقب سالمند در منزل بر اساس تعرفه ای است که موسسه از قبل تعیین کرده است؛ اما اگر پرستار کارمند موسسه نباشد و به صورت مستقل کار کند، دستمزد وی به صورت توافقی تعیین خواهد شد. در تعیین میزان دستمزد پرستار سالمند باید علاوه بر وظایف مرتبط با مراقبت از سالمند، به مسائل دیگری مانند ایاب و ذهاب و ساعات مراقبت نیز توجه نمود. برخی از پرستاران مکن است به صورت شبانه روزی استخدام شوند و برخی دیگر به صورت پاره وقت که این مسئله با توجه به وضعیت جسمی و روحی سالمند مشخص خواهد شد. اگر به دنبال پرستار سالمند ارزان هستید، بهتر است به مؤسسات خدماتی مراجعه کنید تا دستمزد را بر اساس تعرفه‌های مشخص پرداخت کنید. در غیر این صورت ممکن است مجبور به پرداخت هزینه‌های غیر متعارف شوید.

نکات مربوط به استخدام پرستار سالمند

برای استخدام مراقب سالمند لازم است به چند نکته توجه کنید؛ اول از همه از مهارت شخص پرستار و صلاحیت‌های اجتماعی و شخصیتی او برای نگهداری از سالمند اطمینان حاصل کنید. برخی افراد ممکن است پرستار حرفه ای نباشند و به همین خاطر در حین فرآیند نگهداری نادانسته دچار اشتباهاتی شوند که سلامت روحی و جسمی شخص سالمند را به خطر بیندازد. همچنین باید نسبت به شخصی که قرار است به عنوان پرستار سالمند به منزل شما بیاید، از نظر امنیتی نیز اعتماد کامل داشته باشید؛ زیرا شخص نسبت به خانه و زندگی و تمام اموال شما تسلط پیدا خواهد کرد و از این رو باید قابل اعتماد باشد. در این مورد مؤسسات خدماتی گزینه‌های مطمئن تری محسوب می‌شوند؛ زیرا این مؤسسات دارای گواهینامه‌های معتبر بوده و در صورت بروز مشکلات این چنینی پاسخگو خواهند بود. درباره هزینه پرستار سالمند در منزل نیز پرس و جو کنید تا با قیمت متعارف آشنا شوید. دستمزد مراقب سالمند را قبل از آغاز کار با وی مطرح کرده و به توافق برسید. قبل از شروع به کار پرستار سالمند، حتماً او را نسبت به وضعیت سالمند، شرایط نگهداری، شرایط محل زندگی و نکات مهم دیگر توجیه کنید تا احتمال بروز مشکلات به حداقل برسد؛ این کار تأثیر بسزایی در کیفیت فرآیند نگهداری خواهد داشت.

Summary
User Rating
4.5 based on 4 votes
Service Type
پرستار سالمند
Provider Name
خدمات پرستاری همیاران فرشته,
Area
تهران
Close Menu
Call Now Button