پرستار بیمار به شخصی گفته می‌شود که وظیفه مراقبت از فرد بیمار را برعهده دارد. پرستار بیمار ممکن است به دو صورت وظیفه خود را انجام دهد؛ حالت اول، پرستاری از بیمار در بیمارستان است که تقریباً همه ما با این مسئله آشنا هستیم. حالت دوم، پرستاری از بیمار در منزل به صورت شبانه روزی است که توسط خود خانواده‌ها انتخاب می‌شود و دستمزد مراقب بیمار نیز بر اساس توافق با وی مشخص می‌گردد. در حقیقت پرستار بیمار در منزل در تهران در ازای دریافت دستمزدی معین، به نگهداری و مراقبت از بیمار می‌پردازد. باید توجه داشت که مراقب بیمار یک شخص معمولی نیست که مانند یک نیروی خدماتی در ازای دریافت حق‌الزحمه از بیمار مراقبت می‌کند؛ بلکه در حقیقت شخصی است که دوره‌های تخصصی پرستاری را گذرانده و از تحصیلات و تجربه مرتبط برخوردار است؛ بنابراین نمی‌توان به هر شخصی که خود را به عنوان پرستار بیمار معرفی می‌کند، به راحتی اعتماد کرد. برای آگاهی استخدام پرستار بیمار و یا آگاهی از هزینه پرستار بیمار در منزل و یا در بیمارستان در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران با ما در خدمات پرستاری همیاران فرشته تماس بگیرید.

پرستار بیمار در منزل

پرستار بیمار در منزل

در هر خانه‌ای ممکن است افرادی وجود داشته باشند که از بیماری‌های خاصی رنج ببرند و نگهداری از آن‌ها کار چندان ساده‌ای نیست؛ زیرا افراد بیمار علاوه بر اینکه از شرایط جسمی خاصی در رنج هستند، دچار آزارهای روحی و روانی نیز می‌باشند. به همین خاطر اطرافیان بیمار حتی اگر صبر و توانایی لازم برای پرستاری را داشته باشند، ممکن است به دلیل ناآشنا بودن با این شرایط و اقتضائات رفتاری متناسب با آن نتوانند به درستی از شخص بیمار پرستاری کنند. در چنین شرایطی استخدام یک مراقب بیمار می‌تواند نقش بسزایی در بهبود روند مراقبت و در نتیجه بهبود وضعیت بیمار داشته باشد. با توجه به اهمیت این مسئله تصمیم گرفتیم در این مقاله درباره پرستار بیمار و قیمت پرستار بیمار شبانه روزی و پاره وقت توضیحاتی را ارائه دهیم. شما همچنین می توانید از طریق موسسه ما به استخدام پرستار سالمند و پرستار کودک در منزل بپردازید.

وظایف پرستار بیمار

وظایف پرستار بیمار بسته به شخص بیمار و شرایط بیماری او متفاوت است. ممکن است شخص بیمار یک کودک باشد؛ در این صورت پرستار بیمار باید به اطلاعات پزشکی مرتبط با بیماری‌های کودکان مسلط باشد. به همین صورت ممکن است شخص بیمار یک زن باردار باشد که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد؛ بنابراین مراقب بیمار باید با مسائل مرتبط با زنان و موضوعات مربوط به مامایی آشنا باشد. برای بیمار سالمند نیز مسئله به همین صورت خواهد بود. با در نظر گرفتن این موضوع باید دو نوع وظیفه برای مراقب بیمار قائل شد؛ نوع اول وظایف عمومی هستند که تمام پرستاران با آن آشنایی دارند و در تمام بیماران نیز وجود دارند و باید به آن‌ها رسیدگی شود. مسائلی مانند اندازه‌گیری فشار، تزریقات و پانسمان از جمله این موارد هستند. نوع دوم وظایف، تخصصی بوده و با توجه به نوع بیماری و تخصص پرستاران مشخص می‌شوند؛ برای مثال پرستاری از سالمندان با پرستاری از افراد جوان متفاوت است.

پرستار بیمار

دستمزد پرستار بیمار چقدر است؟

دستمزد پرستار بیمار بر اساس چند عامل تعیین می‌شود؛ یکی از عوامل تأثیرگذار در این زمینه ساعات کار است؛ قیمت پرستار شبانه روزی با پرستار ساعتی و پاره وقت تفاوت دارد. عامل دیگری که در میزان دستمزد پرستار تأثیرگذار است، نوع بیماری شخص است؛ پرستاری از بیمارانی مانند بیماران اعصاب و روان کار بسیار دشوارتری نسبت به پرستاری از سایر بیماران است؛ به همین خاطر به زحمت بیشتری نیاز دارد و در نتیجه دستمزد بالاتری را باید در ازای آن پرداخت کرد. افرادی که به دنبال مراقب بیمار ارزان هستند می‌توانند در سایت‌های مرتبط با خدمات پرستاری و مؤسسات مربوطه جستجو کرده و پرستار مورد نظر خود را پیدا کنند. میزان تخصص و تجربه پرستار بیمار نیز از دیگر عوامل تأثیرگذار در قیمت پرستار شبانه روزی یا پاره وقت است؛ باید توجه داشت که پرستار بیمار ارزان همیشه هم ممکن است مناسب نباشد و باید در این رابطه احتیاط به خرج داد؛ زیرا پرستارانی که از تخصص و تجربه بالاتری برخوردار باشند، معمولاً دستمزد بیشتری مطالبه می‌کنند و این مسئله تا حدی طبیعی است.  در موسسه خدمات پرستاری همیاران فرشته خدمات دیگر مانند پرستاری از کودک و پرستاری از سالمند نیز ارائه می شود.

برای انتخاب پرستار بیمار به چه نکاتی باید توجه کرد؟

قبل از هر چیز باید اطمینان حاصل کنید که مراقب بیمار مورد نظر شما دارای صلاحیت تخصصی و اخلاقی است. باید بدانید که یک عامل مهم در بهبود سلامت بیمار شما توجه به نیازهای روحی و روانی است؛ زیرا جسم از روح تأثیر می‌پذیرد و تجربه نشان داده که بخش قابل توجهی از بیماری‌ها از مسائل و مشکلات روحی ناشی می‌شوند. اگر پرستار بیمار اصول رفتاری و روانشناسی برخورد با بیمار را بلد نباشد، نه تنها به سلامتی بیمار شما کمک نخواهد کرد، بلکه حتی ممکن است وضعیت را بدتر سازد. اگر برای پیدا کردن مراقب بیمار ، آگهی‌های مطبوعاتی را جستجو می‌کنید، توجه داشته باشید که به هر آگهی اعتماد نکنید؛ زیرا برخی از افراد کلاهبردار خود را در قالب عناوینی مانند پرستار بیمار و یا پرستار سالمند معرفی می‌کنند تا با وارد شدن به خانه‌های افراد، اموال آن‌ها را سرقت کنند. تا حد امکان سعی کنید پرستار بیمار خود را از مؤسسات معتبری که خدمات پرستاری ارائه می‌دهند و یا از کلینیک‌های شناخته شده و دارای مجوز انتخاب و دستمزد پرستار بیمار را نیز قبل از آغاز کار با او طی کنید؛ با این کار علاوه بر اینکه از پرستاران متخصص بهره‌مند خواهید شد، قیمت کمتری نیز خواهید پرداخت؛ زیرا تعرفه‌های این مراکز معمولاً از تعرفه‌های پرستاران خصوصی و مستقل مناسب تر است.

دیگر خدمات مربوط به پرستاری از بیمار

  • پرستاری از بیماران در بستر
  • پرستاری از بیماران ICU , CCU , CVA , CP
  • پرستاری از بیماران اعصاب و روان و بیماران MS , ALS
  • پرستاری از بیماران سرطانی، پارکینسون و آلزایمر
Summary
User Rating
4 based on 4 votes
Service Type
پرستار بیمار
Provider Name
خدمات پرستاری همیاران فرشته,
Area
تهران
Close Menu
Call Now Button