پرستار کودک با قابلیت و تخصص خود می‌تواند نیازهای کودک را به بهترین شکل برآورده کند. کودکان ما چه به هنگام تولد و چه زمانی که کمی رشد کردند نیازهای خاص و دقیقی دارند که باید به خوبی برآورده شوند. این نیازها لزوماً مواردی ساده نیستند که همه‌ی افراد به خوبی از پس آن‌ها برآیند. از طرف دیگر کودکانی که نیازهای خاص دارند نیز نیازمند پرستار کودک هستند. برخی از پرستاران کودک به صورت مخصوص می‌توانند به نگهداری از کودک شما در سه ماه اول زندگی به شما کمک کنند. نانسی هام Nancy Hamm، پرستار کودک و مدیر انجمن پرستاران مخصوص کودکان تازه متولد شده NCSA بیان می‌کند: «برخی از والدین که به تازگی اولین کودک آن‌ها متولد شده است شاید ندانند که چگونه باید فرزند خود را به بهترین شکل تغذیه کرده و در طول شب بخوابانند. ما می‌توانیم به آن‌ها در نگهداری از کودک کمک کرده و موجب آرامش آن‌ها شویم. اگر شما نیز می‌خواهید برای کودک دلبند خود یک پرستار کودک استخدام کنید و نیاز دارید اطلاعات کلی درباره‌ی هزینه پرستار کودک در منزل در تهران و مواردی که باید در این رابطه مورد توجه قرار گیرد کسب کنید به خواندن این مقاله ادامه دهید. در این مقاله قصد داریم شما را با هرآنچه برای استخدام پرستار کودک نیاز دارید که بدانید آشنا سازیم. در موسسه خدمات پرستاری همیاران فرشته خدمات دیگر مانند پرستاری از کودک و پرستاری از بیمار نیز ارائه می شود. برای استخدام پرستار کودک و یا آگاهی از هزینه پرستار کودک در منزل و یا در بیمارستان در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران با ما در خدمات پرستاری همیاران فرشته تماس بگیرید.

پرستار کودک در منزل

پرستار کودک در منزل

آوردن کودک تازه متولد شده از بیمارستان به خانه صد در صد لحظاتی سراسر شادی بخش و خاطره‌انگیز برای والدین می‌تواند باشد. با این حال در همان آغاز ممکن است شما با چالش‌های جدیدی در این اتفاق دوست‌داشتنی و جدید مواجه شوید. رسیدگی و مواجه شدن با تمام این چالش‌ها به تنهایی شاید چندان ایده‌ی مناسبی نباشد. چرا که جدای از مشکلات مختلف در برنامه‌ی زندگی روزانه و کاری شما، ممکن است کودک تازه متولد شده نیز تمامی نیازهای خود را به خوبی دریافت نکند. از طرف دیگر بسیاری از کودکان در شرایطی قرار دارند که نیازمند مراقبت‌های خاص و پیچیده‌ای هستند.

بسیاری از والدین هردو مجبور هستند که در طول روز به محل کار خود بروند و در این میان مراقبت از کودک با چالش‌های بیشتری نیز مواجه می‌شود. در این میان است که افرادی که بتوانند در این مدت زمان به صورت دقیق و تخصصی از کودکان مراقبت کنند نیاز پیدا می‌شود. پرستار کودک فردی است که برای تمام این شرایط‌ها می‌تواند به شما در مواجه با چالش‌ها کمک کند. شما همچنین می توانید از طریق موسسه خدماتی ما به استخدام پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل بپردازید.

وظایف پرستار کودک

بسیاری از پرستارهای کودکان تازه متولد شده در شیفت ۸ شب تا صبح کار کرده و از کودک در طول استراحت والدین مراقبت می‌کنند. در طول روز آن‌ها می‌توانند برای تغذیه، خواب‌های کوتاه کودک، حمام و دیگر موارد به والدین یاری رسانند. در برخی از موارد به دلیل زایمان زودرس و یا نیازهای خاص کودک، نیاز به تخصص بیشتری برای نگهداری از کودک هستیم. در این موارد است که نیاز داریم پرستار کودک با تخصص ویژه برای نگهداری از کودک استخدام کنیم. برای استخدام چنین پرستار کودکی نیاز داریم که از تخصص آن‌ها برای نگهداری از کودکان با چالش‌های پزشکی اطمینان حاصل کنیم.

در بعضی از موارد به دلیل شاغل بودن والدین نیاز است که در طول روز از پرستار کودک برای نگهداری از کودکان استفاده کرد. به این ترتیب می‌توان از وضعیت درست کودکان در هنگامی که والدین سرکار هستند اطمینان حاصل کرد. در این شرایط کودکان لزوماً دارای نیازهای خاص و یا بسیار کم سن نیستند. پرستار کودک در این شرایط از خط مشی مطرح شده توسط والدین جهت نگهداری از کودکان پیروی می‌کند. این‌ دسته از پرستاران کودک در طول عدم حضور والدین به وعده‌ی غذای کودکان، حمام و دستشویی، سازماندهی آن‌ها و سرگرمی آن‌ها توجه می‌کنند.

پرستار کودک

موارد پر اهمیت در هنگام مصاحبه پرستار کودک

اعتماد به یک فرد دیگر برای نگهداری از کودک شما کار چندان ساده‌ای نیست. مسیر مصاحبه با پرستار کودک و پروسه‌ی تصمیم‌گیری شما تا حدود زیادی مربوط به این موضوع است که چه نوع پرستار کودکی را می‌خواهید استخدام کنید. در پایین بعضی از سوال‌ها را که می‌تواند برای انجام بهتر این مصاحبه به شما کمک کند را آورده‌ایم.

  • چرا شما تصمیم گرفتید که یک پرستار کودک شوید؟
  • چه تجربه‌هایی در حوزه‌ی نگهداری از کودکان، به‌خصوص کودکان تازه متولد شده دارید؟
  • شما قادر هستید چه مقدار کودک را در یک زمان کنترل و نگهداری کنید؟
  • شما علاقه دارید برای چگونه خانواده‌ای کار کنید؟
  • چه تخصص‌های پزشکی را شما دارا هستید؟ (همچون کمک‌های اولیه، CPR کودک و دیگر توانایی‌ها)
  • چه نوع از کارهای مربوط به خانه را به علاوه‌ی نگهداری از کودک در طول کار خود انجام خواهید داد؟
  • چگونه خود را توصیف می‌کنید؟ علایق و سرگرمی‌های شما چیست؟
  • آیا شما با این موضوع که کمی درباره‌ی پیش‌زمینه‌ی شما تحقیق شود مشکل دارید؟
  • می‌توانید به ما چندین مرجع معرفی کنید؟

هزینه پرستار کودک در منزل

تعرفه پرستار کودک در منزل در ایران کاملاً واضح و شفاف است و شما نیاز ندارید که در این مورد با چالش‌های بسیاری مواجه شوید. شورای عالی بیمه و خدمات درمانی برای هرسال تعرفه پرستار کودک در منزل را تعیین می‌کند و به مراکز دارای مجوز و تأیید شده ابلاغ می‌نماید. مواردی که می‌توانند هزینه پرستار کودک در منزل را تحت شعاع قرار دهند شامل افزایش ساعت کار پرستار کودک، تعداد کودکان، کارهای اضافه بر مراقبت از کودک و خدمات شبانه روزی است. شورای عالی بیمه و خدمات درمانی برای تمامی این موارد مقدایر مشخصی را تعیین کرده است. موضوع مورد اهمیت آن است که برای ارائه‌ی این خدمات از مراکز دارای مجوز و رسمی کمک بگیرید که جدای از شفافیت در هزینه‌‌ها، در مورد اعتماد هم با مشکلی مواجه نشوید.

Summary
User Rating
4.5 based on 3 votes
Service Type
پرستار کودک
Provider Name
خدمات پرستاری همیاران فرشته,
Area
تهران
Close Menu
Call Now Button